FOTPALL, 1800-tal.

FOTPALL, 1800-tal.

Stoppad, svarvade samt svärtade ben. Klädd i textil "Tre Öar i Svarta Havet" formgiven 1935 av Josef Frank. Längd 32 Bredd 32 Höjd ca 21 cm.

Senare klädsel samt stoppning. Bruksslitage. Undersida med spricka.

Utropspris
1 500 SEK