FIGURIN, för rökelse, flintgods, 1800-tal.

I två delar, i form av piprökande herre, på rund fast sockel. Höjd ca 31 cm.

Slitage, repor, nagg mindre märken. Skada vid underdelens manschett, där en bit är fäst med tejp. En mindre bit av finger avslaget.

Utropspris
1 500 SEK