SERVISDELAR, 60 st, för Svenska Amerika Linien, Bauscher Weiden, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Koppar samt fat, 12 st.
Djupa tallrikar, 12 st.
Desserttallrikar, 12 st.
Assietter, 12 st.
Tallrikar, 12 st.
Diameter 10-24 cm.

Damm. I övrigt obetydligt slitage.

Proveniens

Tillverkat för M/S Kungsholm 1953.

Utropspris
4 000 SEK