Bord och 8 stolar. Bordet fanerat med mahogny. Diameter 120 cm. 4 iläggsskivar a 40. Total längd 280 cm. Höjd 74 cm. Stolar av betsad bok. Genombruten rygg. Fast stoppad sits.
Klädsel med slitage. En stol med limmad spjäla. Bord med repor och märken.