PAULUS PONTIUS, etsning, 1600-tal.
Drottning Christina av Sverige. Plåtstorlek 39 x 29 cm, bladstorlek 50,5 x 31,5 cm.
Något gulnad. Slitage, smärre missfärgning och fläckar i marginalen.
Friherre Carl Bildt (1850-1931) Svensk Minister i Rom.