Paulus Pontius

(Belgien, 1603-1658)
Paulus Pontius
(Belgien, 1603-1658)

PAULUS PONTIUS, etsning, 1600-tal.

Drottning Christina av Sverige.
Plåtstorlek 39 x 29 cm, bladstorlek 50,5 x 31,5 cm.

Något gulnad. Slitage, smärre missfärgning och fläckar i marginalen.

Proveniens

Friherre Carl Bildt (1850-1931) Svensk Minister i Rom.

Utropspris
3 000 SEK