En bricka (längd ca 20 cm). 7 skedar i olika former (längd ca 10,5-16,5 cm). Ett saltkar (höjd ca 10,5 cm). En pokal (höjd ca 10 cm). Två skålar, varav en på fot (höjd ca 4,5-6,5 cm).
Slitage, repor och nagg. Anlupet (särskilt pokal). Graverade bokstäver.