SERVISDELAR, 6 st, Beyer & Bock, Tyskland, 1900-talets första hälft.

Set om fyra delar med blomsterdekor, bestående av ett par ljusstakar, långsmalt fat, respektive fat med skål och lock. Fat med dekor av räkor, ask med lock med dekor av fiskar. Höjd 1,5-11,5cm.

Bruksslitage. Smärre färgbortfall. Repor.

Utropspris
1 200 SEK