PARTI KONSTGLAS, 4 delar, bland annat Mats Jonasson, Målerås, 1900-talets andra hälft.
Skål i blått och vitt. Vas i gult glas, rund fot, smal. Trumpetformad vas med auberginefärgade ränder. Äggformad skål i ofärgat glas, Orrefors. Höjd 5-27cm.
Bruksslitage. Repor. Smuts.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.