Hel - samt halvblond. 12 större assietter, 5 medelstora assietter, 5 + 9 små assietter, 18 kaffekoppar med olika fat (3 medföljande), 2 uppläggningsfat, 10 djupatallrikar, 2 skålar, sockerskål, ströare, 2 gräddkannor, terrin, 2 stekfat, 18 mattallrikar,
Slitage, repor, sprickor, lagningar.