SOCKERRUSKA, silver, gustaviansk stil, utländska stämplar, sent 1800-tal. Vikt 250 g.

Dekor av festonger, delvis godronnerad. Höjd 24 cm.

Bucklor, slitage. Locket går ej att öppna. Anlupen.

Proveniens

Råda säteri.

Utropspris
2 000 SEK