PARTI GLASFÖREMÅL, 5 delar, 1700-tal till tidigt 1900-tal.
Karaff/flaska med propp och målad gulddekor, skål med lock och slipad dekor, ett par saltkar av rött glas med korgar av vitmetall, toalettask av opalinglas med förgylld dekor. H 4,5-21.
Slitage, smärre nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.