SPEGEL samt KONSOLBORD, biedermeier 1800-talets mitt.

Spegel, mahogny med hörnrosetter, bredd 75 cm, höjd 150 cm.
Bord målad, svängda framben, fyrdelad fotplatta, tassfötter. Bredd 92 cm, djup 46 cm, höjd 81 cm.

Slitage, repor, ytskador, stötmärken. Ej originalglas. Ej sammanhörande.

Utropspris
400 EUR