YTTERFODER/TULPANVAS porslin, Kina, Qianlong 1736-1795.

Dekor i famille rose färger med bladverk. Lös blomhållare. Senare insats av koppar. Höjd 16 cm.

Omfattande lagningar. Repor.

Utropspris
2 500 SEK