SKÅLAR, 2 st, glas, signerade Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö och S-L Kumela, 1950-tal, samt VAS, signerad Holmegaard.

Francks skål i grönskiftande, drivet glas. Höjd ca 10 cm.
Kumelas skål i svart och klart glas med silverfärgad fiskdekor. Diameter 13,5 cm.
Holmegaards ljusblå vas, höjd 11,5 cm.

Bruksslitage, repor.

Utropspris
150 EUR