SPEGEL, vitmetall och nefrit, Kina.

Filigranarbete. Handtag med infattat bältesspänne. Skuren delvis genombruten dekor med motiv av fladdermöss, fåglar och fjäril. Längd 23 cm.

Slitage. Repor. Nagg.

Utropspris
4 000 SEK