TALLRIKAR, 2 st samt SKÅLFAT, 4 st, porslin. Kina 1700/1800-tal.

Dekor i underglasryblått av pagodlandskap. Diameter 22 cm respektive 15,5 cm.

Små skålfat med skador och lagningar, de större med kantnagg.

Utropspris
1 500 SEK