SKRIVBORD, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Med tre utragslådor i fronten samt uppsats med 4 lådor. Dragbeslag i mässing. Längd ca 118, djup ca 51, höjd ca 77 cm.

Slitage, repor, färgbortfall. Senare bemålad, och kompletterad.

Utropspris
4 000 SEK