BORDSLAMPA, glas, Murano, Deji eller Deli, Italien, 1900-talets andra hälft.

Balusterformad i blått opakt glas, detaljer i mässing. Etikettmärkt Murano Glass Made in Italy, fot med stämpel Deli eller Deji med stiliserad profil. Höjd 33 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK