BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft.

Mässing och vit sten. Runt urhus uppburet av kolonetter. Höjd 45 cm. Nyckel finns.

Funktion ej kontrollerad. Repor, dekordelar lösa. Urtavlan med smärre fläckar och obetydliga nagg. Krönande urnan med obetydliga nagg.

Utropspris
2 500 SEK