BORD, "Superelips", Bruno Mathsson, Piet Hein, Fritz Hansen, 1989.

Vit laminatskiva på förkromade spännben. Två iläggsskivor á 50. Längd 150 (total längd 250), bredd 100, höjd 70 cm.

Smärre slitage. Smärre färgbortfall och repor.

Utropspris
12 000 SEK