Skål med beige glasyr, rundad form. Signerad Åke Holm. Diameter 19,5 Höjd 12,5 cm. Fat med brun glasyr, oregelbunden form. Signerad Gunnar Nylund, modell "ARF". Längd 17 Höjd ca 4 cm. Mindre vas med brun och svart glasyr, märkt Saxbo. Höjd 5,5 cm.
Rispor. Bruksslitage.