VITRINSKÅP, rokokostil, trol. Italien 1900-talets början.

Nederst målade fält med pastorala vyer, signerade Paoli. Rik dekor med mässingsbeslag, svängda former, invändigt beklädd med röd sammet. Överst stenskiva. Höjd 160 cm, bredd 56-85 cm, djup 37 cm. Nyckel finns.

Medföljer från skivan avslagen bit. Delvis lösa lister, skruvar saknas.

Utropspris
800 EUR