PARTI STENGODS samt LERGODS, 6 delar, bla. Stig Lindberg samt Ingrid och Erich Triller, Tobo, 1900-talets andra hälft.
Vas med vit glasyr och ristad dekor, Stig Lindberg. Vas med hänkel, lergods, Ingrid och Erich Triller, Tobo. Vaser samt skålar med olika glasyr. Höjd 2,5-10 cm.
Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.