KAFFESERVIS, 28 delar, porslin, Königlich privilegierte Porzellanfabrik Tettau, 1900-talets första hälft.

Förgylld och blåmålad dekor, 12 kaffekoppar med fat, 12 assietter, kaffekanna med lock, uppläggningsfat diameter 32 cm, gräddkanna, sockerskål med lock.

Smärre slitage.

Utropspris
1 200 SEK