Kvadratisk form, med reliefdekor av bland annat solfjäder samt piprökande figur. Med tillhörande insats. Lock med fasetterad form, avslutad i knopp. Höjd 22 cm.
Smärre slitage, repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.