SOFFA samt SOFFBORD, 3 delar, sannolikt "Ateljee-series", Yrjö Kukkapuro, Finland, formgiven 1964.

Betsat trä samt ben i metall. Klädsel i skinn. Soffbord med glasskiva. Längd 90, bredd 90, höjd 36. Soffa, längd 200. Tvåsits, längd 150.

Bruksslitage. Märken och repor. Fläckar. Lädret med torksprickor.

Utropspris
6 000 SEK