PARTI KAMEROR, 2 st, Rolleiflex T, nr 21002998, Rolleicord IIc, nr 919793, 1960-tal respektive 1940-tal. Tyskland.

Rolleiflex T, nr 21002998, med lins Tessar 1:3,5 f=75mm, 1960-tal. En blixt medföljer. Höjd ca 14 cm.
Rolleicord IIc, nr 919793, med lins Zeiss Triotar 1:3,5 f=75mm. 1940-tal. Höjd ca 13,5.

Rolleiflex med Smärre slitage, någon repa. Rolleicord med nagg, och störtskador samt repor. Plastskal har på vissa ställen släppt. Avskavd färg. Samtliga med smärre smuts och damm. Ej funktionstestade.

Utropspris
1 500 SEK