PARTI KAMEROR, 2 st, Rolleiflex 3.5 E, nr 1742521 samt Welta Perfekta, Tyskland, 1950-tal respektive 1930-tal.

Rolleiflex 3.5 E, nr 1742521, med ljusmätare (inbyggd), med lins Planar 1:3,5 f= 75 mm, tillverkad under 1950- talets senare del. 2 filter, där bland UV-filter, samt en solskydd medföljer. Höjd ca 14 cm
Welta Perfekta, med lins Meyer Görlitz Trioplan 1:3.5 F=7.5. Tillverkad under 1930-talets första del. Höjd ca 16 cm.

Slitage, repor samt bortsliten färg, detta framförallt på Welta Perfekta. Ej funktionstestade.

Utropspris
1 800 SEK