LJUSSTAKAR, ett par, "Carl", Peder Lamm för Skultuna, framtagen 2007.
Gustaviansk stil. Kvadratisk fot i mässing. Mellandel i blåtonat kristallglas. Höjd 24cm. Framtagen för Skultunas 400-årsjubileum.
Smärre bruksslitage. Repor.