Mjölkkanna med fyra fötter, vegetativ dekor, svängd hänkel, förgylld invändigt, höjd 14,5cm. Tesil, modell "Olga", skedblad i form av snäcka. Sockerskål i nysilver, A.G Dufva, fyra fötter, godronnerad skål, höjd 12cm.
Bruksslitage. Repor. Monogramstämpel R.v.S.