Luktdosa/ berlock i form av bok, invändigt förgylld, Birmingham. 3 skospännen, silver (det mellanstora i vitmetall) och paste, 1700-tal. 2 berlocker, i form av sil och cowboy sko, förgylld sula Stockholm, CG Hallberg, Stockholm, 1886. 3 broscher/dräktspännen. 4 fingerborgar, mestadels 1940-tal. 2 ringar med dekor av ringar, 1845 resp 1862. Längd 2-6 cm.
Slitage. Bucklor. Skador.