Formgivna av Börje Johanson. Fyra stolar klädda i svart konstläder, rund fot i mässing, snurrfunktion. Bord med rund svart matt skiva, rund fot i mässing. Diameter 120 Höjd 70 cm.
Slitage. Repor. En stol med skador i klädseln vid ryggens kant samt baksida.