KOPPAR, 4 + 4, porslin, Östeuropa, omkring sekelskiftet 1900.

Vit botten med dekor i rosa, rött och blått, delvis förgyllda. 4 mockakoppar och 4 kaffekoppar på fat.

Bruksslitage. Sprickor. Sliten bemålning. Krackeleringar. Smuts under glasyr.

Utropspris
2 000 SEK