Ställ i silver med genombruten kant. På fyra kulfötter. 2 bläckhorn i glas med silverlock. Bredd 21, djup 12, total höjd 10,5cm.
Bruksslitage. Repor. Bucklor. Skada på kulfot. Minnesgravyr samt emalj. Limmade lock.