KISTA, allmoge, bär dat 1851.

KISTA, allmoge, bär dat 1851.

Bemålat trä med dekor i form av blommor. Beslag i metall. Längd 88 cm, bredd 63 cm, höjd 48 cm. Nyckel finns.

Torrsprickor, fuktskador, slitage på bemålning.

Utropspris
2 000 SEK