FAT, ett par, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i polykroma emaljfärger i familleverte-paletten. Kant med meanderbård, motiv av tuppar och blommor. Diameter 24,5.

Bruksslitage. Kantnagg. Tillverkningsdefekter. Smärre frägbortfall.

Utropspris
1 800 SEK