SPEGEL, Buch & Echtler, Göteborg, hallstämplad och signerad, 1700-talets mitt.

Valnöt. Uppsvängt konturerat krön med dekor av lejonmaskaron. Möjligen omfolierat fasettslipat originalglas. Hallstämplad och signerad. Höjd 92 cm.

Mindre slitage och renoveringar, samt kompletteringar.

Utropspris
6 000 SEK