Mestadels modell Gammal Dansk. Olika mästare.
17 matskedar med olika utförande, längd ca 20,5-23 cm
14 teskedar i lika utförande, längd ca 14 cm
En skål på fot, höjd ca 10 cm
Slitage. Skador. Bristningar. Bär gravyrer. Fat med fylld fot.