PARTI MÄRKLIN, 14 delar, bl, a Österreichische elektrische lokomotive 3036, 1900-talets andra hälft.
1 transformator 6127,
1 lok, Österreichische elektrische lokomotive 3036, L ca 16,
1 grusvagn 4610, L ca 10,
1 tågstation samt en essomärkt detalj, L ca 26,
2 tankvagnar, bl a svensk tankvagn 4524, L ca 11,
2 passagerarvagnar, bl a 4040, L ca 12-24,
3 godsvagnar bl a bananenwagen 4909, L 9-11,
3 kartonger med spårskenor, bl a samt 5100.
Kartonger medföljer, en av dessa är dock ej Märklin.
Slitage. Ej genomgångna. Ej funktionstestade.