FÅTÖLJ, "Pernilla Roto", Bruno Mathsson, 1970-tal.

Klädsel i grå metallicklädsel, dyna, nackkudde, snurrfot i förkromat stål.

Lagning på sarg. Slitage. Skador och fläckar på klädsel och bottentyg. Läder torkat. Stoppning ställvis torkad.

Utropspris
4 000 SEK