SKÅLAR, 2 st, fajans, Kuznetsov, Ryssland 1894-1917.

Båda med ljusblå brätten och förgylld dekor.
Oval skål, längd 25,5 cm, mindre skål 10x10 cm.

Repor, slitage, förgyllningen märkbart sliten.

Utropspris
150 EUR