SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, 1900-början.

Delvis förgylld samt bronserad, två svängda ljusarmar, kröndekor i form av rosett. Höjd 76 cm, bredd 51 cm.

Slitage, torrsprickor, ytskador, glas senare, bakstycke saknas.

Utropspris
350 EUR