På tre burkar "Tutti Frutti"-dekor/Ulla Procopé, små burkar utan lock. Arabia 1960-70-tal. Höjd 6-11 cm.
Smörburkar, Kaarina Aho, Arabia 1960-70-tal. Längd 12 cm.
"Ikikukka"-burkar, Heljä Liukko-Sundström, Arabia, 1980-90-luku. Höjd 12 cm.
Väggplatta "Med gratulationer", Heljä Liukko-Sundström, Arabia, 1900-talets slut. Storlek 11,5x11,5 cm.
Bruksslitage.