Tvådelat. Lådor, hyllplan. Svarvade kolonner. Mittparti med öppning. Bredd ca 166,5 cm, djup ca 39,5 cm, höjd ca 220 cm.
Slitage. Märken. Skador. Några dekorelement med skador.
Butiksinredning från apotek i Ystad.