Förgylld kant. 80 mattallrikar (diameter 24 cm), 32 djupa tallrikar, 33 entrétallrikar, 32 assietter, soppterrin (längd 35 cm), 4 karotter med lock, 4 såsskålar, runt fat (diameter 35 cm), stekfat (längd 51 cm) samt 10 serveringsfat.
Smärre bruksslitage. Några obetydliga nagg.