Sockerruska höjd ca 10 cm
saltsked längd ca 7,5 cm
dosa längd ca 7 cm
2 servettringar
kanna höjd ca 7 cm
skål med glasinfattning höjd ca 3 cm
4 pokaler höjd ca 5,5-9
3 bägare höjd ca 4,5-8
bägare med handtag höjd ca 6,5
Slitage, repor, bucklor. Bär inskriptioner. Glasinfattning med nagg.