VIGVATTENSKÅL, marmor, mässing och förgylld brons, Italien ca 1900.

Medaljong med dekor av emalj. Ovanför profilen märkt Regina Coeli. Höjd 18 cm. Upphängningsring.

Slitage, smärre nagg.

Utropspris
150 EUR