SERVISDELAR, 29 delar, glaserad keramik, Ingrid Atterberg, Upsala-Ekeby, omkring 1960.

Petroleumblå glasyr.
Uppläggningsfat, längd 48 cm.
Nio muggar.
Två assietter.
Sex mindre assietter.
Elva små fat.

Bruksslitage. En mugg med obetydligt glasyrnagg.

Utropspris
1 500 SEK