BÄGARE, 2 st och FIGURINER/ASKFAT, 3 st, brons, Just Andersen, Danmark, 1930/30-tal.
Bägare, slät, höjd 6,5 cm. Bägare hexagonal form, höjd 6,3 cm. Oljelampa, grönpatinerad, höjd 7 cm. Askfat i form av fisk, höjd 10 cm. Askfat/vas höjd 9,5 cm.
Slitage. Invändig korrosion. Bägare med kantnagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.