PARTI GLAS, 17, delar, Jorma Vennola och Tapio Wirkkala, Iittala, 1900-talets slut.

6 ölstop, Ultima Thule/Tapio Wirkkala
1 kanna, Ultima Thule /Tapio Wirkkala
6 snapsglas, Niva/Tapio Wirkkala
4 äggkoppar, Tiu/Jorma Vennola
Höjd 2-11 cm

Smärre bruksslitage.

Utropspris
150 EUR